Grzejnikowy design

Grzejnikowy design

Nowoczesny grzejnik przekracza granicę czystej utylitarności w stronę niebanalnych rozwiązań estetycznych. Współczesna sztuka użytkowa wydobywa piękno z przedmiotów codziennego użytku, zamieniając je w prawdziwe dzieła sztuki. Grzejniki przestały być traktowane po macoszemu, stając się prawdziwym wyzwaniem dla projektantów, zaskakujących nas coraz bardziej wymyślnymi formami. Dzisiejsze grzejniki nie przypominają już obskurnych machin cieplnych, tylko rzeźby emitujące przytulne ciepło do naszych wnętrz.

Koniec z utartymi standardami, zaczęła się grzejnikowa rewolucja! Zapomnij o czysto funkcjonalnych właściwościach kaloryferów i pozwól odmienić swoje mieszkanie za pomocą oryginalnych rozwiązań grzewczych. Obecnie niemodne jest ukrywanie grzejników w zabudowach czy podłodze. Dzisiaj coraz częściej grzejniki zyskują efektowne, designerskie bryły i są eksponowane na pierwszym planie, tak jak każdy inny element wyposażenia domowego. Na rynku znajdziemy najróżniejsze formy – od prostych, minimalistycznych, do barokowo rozbudowanych, maskujących funkcję urządzenia.

Fantazyjny świat ciepła
Przeglądając ofertę sklepów internetowych od razu zobaczymy grzejniki, które na pierwszy rzut oka uznalibyśmy za rzeźbę współczesną. Jeśli jesteś miłośnikiem barokowych wnętrz, bogatych zdobień i nieoczywistych rozwiązań możesz zdecydować się na grzejniki organiczne w formie, nawiązujące do świata roślin lub bardziej abstrakcyjne, o futurystycznych kształtach, niewystępujących w przyrodzie. W ten sposób zyskasz unikatowy obiekt, nadający charakter Twojemu wnętrzu, a przy okazji będzie on spełniał swoją utylitarną funkcję. Ciekawie prezentują się grzejniki w formie sieci poplątanych rur, które zdobią całą ścianę w industrialnym klimacie. Tego rodzaju wzory z powodzeniem mogą zastąpić inne ozdoby w pomieszczeniach, ponieważ same są już wystarczająco dekoracyjne.

Minimalistyczna prostota
Nie każdy dobrze czuje się w pomieszczeniach pełnych przepychu czy bogato dekorowanych. Jeśli jesteś miłośnikiem prostoty, ładu oraz minimalistycznych wnętrz z designerskimi dodatkami, z łatwością znajdziesz elegancki grzejnik dla siebie. Wybór takiego kunsztownego w kształcie grzejnika doda wnętrzu charakteru oraz polotu. Takie grzejniki najczęściej bazują na estetycznym podkreśleniu konstrukcji, czy uproszczeniu całości i sprowadzeniu jej do jednego, wyrazistego elementu. Koniec z ukrywaniem starych, żeliwnych, pomalowanych farbą grzejników za warstwą firan i zasłon. Teraz możesz dumnie odsłonić swój prosty i elegancki kaloryfer, który będzie mocnym akcentem dekoracyjnym. Współczesne modele sprawiły, że niezbędna część wyposażenia mieszkania, jaką jest grzejnik, została wreszcie doceniona i zyskała zupełnie nowe życie.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *