Jak dobrać grzałkę do grzejnika?

Jak dobrać grzałkę do grzejnika?

Grzałka elektryczna to urządzenie, które montuje się w grzejnikach elektrycznych oraz tych podłączonych do sieci instalacji wodnych, w celu zapewnienie całorocznego komfortu cieplnego w domu. Ostatnimi czasy rozwiązanie to staje się coraz bardziej popularne. Wiąże się to z coraz wyraźniejszą tendencją do poszukiwania oszczędnych metod zarządzania ciepłem w domu oraz rosnącą świadomością troski o środowisko naturalne.

Grzałki do grzejników to niezwykle praktyczne i proste w obsłudze urządzenia, oferujące wiele ciekawych możliwości. Poprzez zastosowanie nowoczesnej technologii grzałka umożliwia ustawienie kilku poziomów temperatury. W sklepach internetowych, jak iterma.pl, znajdziemy wysokiej jakości grzałki elektryczne, które umożliwiają swobodne wykorzystywane konstrukcji grzewczych i dopasowanie temperatury do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Zalety posiadania grzałki?
Istnieje wiele korzyści, wynikających ze stosowania grzałek elektrycznych. Otóż urządzenia te pozwalają na podgrzanie wody w grzejnikach łazienkowych, ogrzanie wnętrz pomieszczeń bądź osuszanie odzieży. Jest to wyjątkowo ważne w domach wielorodzinnych, kiedy kończy się sezon grzewczy. Grzałki sprawdzą się również w budownictwie jednorodzinnym. Wtedy, gdy będziemy chcieli podwyższyć temperaturę w łazience, nie będziemy musieli uruchamiać kotła c.o.. Niektóre grzałki, w zależności od wybranej mocy, są w stanie podtrzymać stałą temperaturę grzejnika, natomiast grzałki GV, mogą pracować dodatkowo z pełną mocą przez około 2 godziny, niezależnie od ustawionej temperatury. W ten sposób zyskujemy szybkie oraz stabilne ogrzewanie pomieszczenia.

Jak to działa?
Ogólnie grzałki zbudowane są z rurkowego elementu grzewczego oraz elektronicznego regulatora temperatury, który posiada specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz funkcję zabezpieczającą przed zamarzaniem. Urządzenia te zasila się napięciem 230 V ~ 50 Hz. Na rynku znajdziemy też grzałki z pomiarem temperatury otoczenia, dzięki którym można utrzymać stałą temperaturę pomieszczenia lub dogrzać pomieszczenie w trybie przyspieszonym. Grzałkę elektryczną instaluje się w grzejniku i podłącza do sieci 230 V. Następnie podgrzewa ona wodę znajdującą się w grzejniku c.o., zapewniając komfort cieplny w pomieszczeniu.

Jak wybrać grzałkę?
Najważniejszym kryterium doboru grzałki do grzejnika powinna być jej moc. Należy ją dopasować do wydajności grzejnika dla parametrów 75/65/20°C, kierując konkretnymi kryteriami. Przede wszystkim dla większości grzałek z maksymalną nastawą temperatury 60-65°C moc grzałki musi być zbliżona do mocy grzejnika. Z kolei w przypadku grzałek z elementem samoregulującym PTC, moc urządzenia nie może przewyższać mocy grzejnika dla parametrów 75/65/20°C.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *