Wybieramy grzejnik elektryczny

Wybieramy grzejnik elektryczny

Grzejniki elektryczne są bardzo prostym i wygodnym sposobem na uzyskanie komfortowej temperatury w pomieszczeniach. Urządzenia te świetnie sprawdzą się zarówno w roli ogrzewania podstawowego, jak również uzupełniającego. Grzejniki elektryczne występują w wersji przenośnej lub montowanej na stałe. Współczesne systemy sterowania i programowania sprawią, że urządzenia włączą się nawet wtedy, kiedy nie ma nas w domu, a wyłączą po osiągnięciu upragnionej temperatury.

Grzejniki elektryczne charakteryzują się tym, że pozwalają na szybkie i wygodne ogrzewanie pomieszczeń. W sklepach internetowych, jak iterma.pl, znajdziemy wiele dobrych jakościowo grzejników o stacjonarnym bądź przenośnym zastosowaniu. W końcu grzejnik elektryczny tak naprawdę oznacza kilka rodzajów urządzeń, których cechą wspólną jest zasilanie na prąd elektryczny. Pamiętaj, że podczas wyboru podstawowego sposobu ogrzewania domu, należy kierować się mocą grzewczą. Chodzi o moc, z jaką pracować mają poszczególne grzejniki i która uzależniona jest od powierzchni pomieszczenia, sposobu ocieplenia budynku oraz obecności innych źródeł ciepła.

Grzejniki konwekcyjne
Ten typ grzejników jest łatwy w montażu oraz tani. Urządzenia te bardzo szybko się nagrzewają oraz równie szybko stygną, przez co momentalnie wpływają na zmianę temperatury w pomieszczeniu. Większość modeli wyposażone jest w co najmniej trzystrefowy termostat. Należy dodać, że ten rodzaj urządzeń wpływa na zmniejszenie wilgotności powietrza we wnętrzach.

Termowentylatory
To drugi typ grzejników elektrycznych, występujący zazwyczaj w postaci przenośnej. Urządzenia te składają się z wiatraczka oraz spirali grzewczej. Należy podkreślić, że ich praca jest dosyć głośna, tak więc nie nadają się do ciągłego stosowania. Głównym zastosowaniem tych grzejników jest dogrzewanie pomieszczeń w wyjątkowo zimne dni.

Urządzenia olejowe
Chodzi o grzejniki, które działają na zasadzie radiacji. Olej znajdujący się we wnętrzu urządzenia nagrzewa się stosunkowo powoli, jednak po wyłączeniu będzie oddawał ciepło jeszcze przez długi czas. Ten typ urządzeń jest idealnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ nie powoduje cyrkulacji powietrza oraz związanego z nimi ruchu roztoczy.

Grzejniki ceramiczne
Tego typu grzejniki opierają swoje działanie na zastosowaniu wkładu ceramicznego, który szybko się nagrzewa, ale jednocześnie bardzo powoli stygnie. Jako wadę tego rozwiązania należy wymienić wysoki pobór prądu podczas nagrzewania, co wiąże się z wysokimi kosztami użytkowania.

Urządzenia halogenowe
Ostatnim rodzajem grzejników elektrycznych są urządzenia halogenowe. Modele te wykorzystują zjawisko promieniowania, dzięki czemu zaczynają działać momentalnie po włączeniu. Generują promienie podczerwone, nagrzewające przedmioty i rzeczy znajdujące się w okolicy, które w następnej kolejności oddają ciepło do otoczenia.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *