Wybieramy grzejniki płytowe

Wybieramy grzejniki płytowe

Grzejniki różnią się między sobą konstrukcją, metodą działania, wydajnością cieplną oraz jakością samego wykonania. Należy jednak zaznaczyć, że przede wszystkim różnią się sposobem przekazywania ciepła do ogrzewanego pomieszczenia, które może odbywać się przez konwekcję lub promieniowanie. Jeśli chodzi o grzejniki płytowe to charakteryzują się one dużą powierzchnią, dzięki czemu większą część ciepła przekazują do pomieszczenia poprzez promieniowanie, a pozostałe ciepło oddają przez konwekcję. Co jeszcze warto wiedzieć?

Grzejniki płytowe to rodzaj kaloryfera, w którym para lub czynnik grzejny przepływa w spirali grzejnej i nagrzewa zamocowaną do niej płytę blaszaną, która oddaje temperaturę do pomieszczenia. Wykonane są z płaskich lub perforowanych pionowo płyt stalowych. Wewnątrz grzejników umieszczone są blachy aluminiowe (konwekcyjne), które zwiększają powierzchnię wymiany ciepła. Tego typu urządzenia mają znacznie mniejszą masę oraz wymiary od grzejników żeberkowych, co pozwala na przymocowanie ich nawet do lekkich w konstrukcji ścian. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów kaloryferów tego typu różniących się przede wszystkim wymiarami zewnętrznymi.

Grzejnik typu PLAN
Płytowy grzejnik pokojowy typu PLAN jest przede wszystkim wyjątkowo elegancki i efektowny. Wynika to z zastosowa gładkiej płyty przedniej, co zdecydowanie podnosi jego walory estetyczne. Jego funkcja utylitarna zostaje połączona z prostym, minimalistycznym designem, który sprawdzi się w każdym wnętrzu. Grzejniki tego typu przeznaczone są równiez dla osób, które cenią sobie prostotę, a muszą zamontować typowy grzejnik pokojowy. Konsumenci najczęściej decydują się na grzejnik producenta Viessmann. Model V 22 o wysokosci 300 w atrakcyjnej cenie znajdziemy w ofercie iterma.pl. Produkt odznacza się oddolnym podłączeniem środkowym, wysoką jakością powłoki malarskiej oraz precyzyjnym wykończeniem. W odróżnieniu od innych grzejników dostępych na rynku, urządzenia Viessmann charakteryzują się grubością wykonania blachy 1,25mm, co zapewnia wyjątkowo wysoką efektywność wymiany ciepła. Kolejną zaletą grzejnika jest obracalna konstrukcja VK, która umożliwia połączenie we wszystkich wariantach zasilania zarówno z lewej lub z prawej strony. Wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie zdejmowanej pokrywy górnej, która umożliwa łatwe czyszczenie grzejnika pokojowego.

Oddolne podłączenie środkowe
Należy zaznaczyć, że zasadniczą zaletą oddolnego podłączenia środkowego jest możliwość ustalenia położenia przyłączy do instalacji już w momencie, kiedy budynek jest w stanie surowym, a więc niezależnie od długości oraz głębokości grzejnika. Otóż lokalizacja przyłączy nie ulegnie już zmianie przy wyborze wielkości i typu grzejnika. Ułatwia to zdecydowanie sam montaż grzejników.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *